Fons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fons
Komunë
Vendndodhja
Fons is located in Franca
Fons
Fons
44°35′00″V 4°20′55″L / 44.583333333333°V 4.3486111111111°L / 44.583333333333; 4.3486111111111Koordinatat: 44°35′00″V 4°20′55″L / 44.583333333333°V 4.3486111111111°L / 44.583333333333; 4.3486111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.03 km2
Popullsia 316 banorë
Dendësia 78 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07091


Fons është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Fons ka një popullsi prej 316 banorë dhe sipërfaqe 4.03 km², me një dendësi prej 78 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fons (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale