Fontcoberta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fontcoberta
Komunë
noform
Fontcoberta
Vendndodhja
Fontcoberta is located in Spanjë
Fontcoberta
Fontcoberta

Koordinatat: 42°8′58″V 2°47′9″L / 42.14944°V 2.78583°L / 42.14944; 2.78583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Pla de l'Estany
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.3 km2
Popullsia 1349 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 8′ 58″ Veri

2° 47′ 9″ Lindje


Fontcoberta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla de l'Estany, të provincës Girona, në Katalonia. Fontcoberta ka 1349 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]