Forcalquier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Forcalquier
Komunë
noform
Pamje nga Forcalquier
Stema_figura
Vendndodhja
Forcalquier is located in Franca
Forcalquier
Forcalquier
43°57′33″V 5°46′47″L / 43.959166666667°V 5.7797222222222°L / 43.959166666667; 5.7797222222222Koordinatat: 43°57′33″V 5°46′47″L / 43.959166666667°V 5.7797222222222°L / 43.959166666667; 5.7797222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.76 km2
Popullsia 4842 banorë
Dendësia 113 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04300
INSEE 04088
Faqja Zyrtare http://www.ville-forcalquier.fr


Forcalquier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Forcalquier ka një popullsi prej 4842 banorë dhe sipërfaqe 42.76 km², me një dendësi prej 113 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Forcalquier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale