Foreste

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Foreste
Komunë
noform
Pamje nga Foreste
Vendndodhja
Foreste is located in Franca
Foreste
Foreste
49°48′32″V 3°05′55″L / 49.808888888889°V 3.0986111111111°L / 49.808888888889; 3.0986111111111Koordinatat: 49°48′32″V 3°05′55″L / 49.808888888889°V 3.0986111111111°L / 49.808888888889; 3.0986111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.94 km2
Popullsia 177 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02590
INSEE 02327


Foreste është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Foreste ka një popullsi prej 177 banorë dhe sipërfaqe 4.94 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Foreste – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale