Fortifikimi i antikitetit të vonë (Strellcë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fortifikim i Antikitetit të Vonë në Strellc
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Strellc i Epërm, Deçan, Kosovë
Ndërtuar Antikë e Vonë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3504

Fortifikim i Antikitetit të Vonë në Strellc është një monument i trashëgimisë kulturore në Strellc i Epërm, Deçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]