Fourdrain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fourdrain
Komunë
noform
Pamje nga Fourdrain
Vendndodhja
Fourdrain is located in Franca
Fourdrain
Fourdrain
49°36′39″V 3°28′18″L / 49.610833333333°V 3.4716666666667°L / 49.610833333333; 3.4716666666667Koordinatat: 49°36′39″V 3°28′18″L / 49.610833333333°V 3.4716666666667°L / 49.610833333333; 3.4716666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.45 km2
Popullsia 418 banorë
Dendësia 44 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02870
INSEE 02329


Fourdrain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fourdrain ka një popullsi prej 418 banorë dhe sipërfaqe 9.45 km², me një dendësi prej 44 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fourdrain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale