Fowler, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fowler, Indiana
Anglisht : Fowler, Indiana
qytet
noform
Fowlers police department, town hall and public library
Vendndodhja
Fowler, Indiana is located in SHBA
Fowler, Indiana
Fowler, Indiana

Koordinatat: 40°37′6″V 87°19′9″P / 40.61833°V 87.31917°P / 40.61833; -87.31917

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Benton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.65 km2
 •  tokësore 3.63 km2
 •  ujore 0.03 km2
Lartësia 251 m (m.n.d.)
Popullsia 2317 banorë (2010)
Dendësia 639 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EST-5
Verore EST-5
Kodi Postal 47944, 47984, 47986
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 37′ 6″ Veri

87° 19′ 9″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.townoffowler.com

Fowler, Indiana (Fowler, Indiana) është një qytet në qarkun Bentonshtetit federal Indiana, SHBA. Në Fowler, Indiana jetojnë 2317 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 639 banor/km2 (1655 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 3.65 km2 (1.41 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 251 m (823 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fowler, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale