Franchesse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Franchesse
Komunë
noform
Pamje nga Franchesse
Vendndodhja
Franchesse is located in Franca
Franchesse
Franchesse
46°38′12″V 3°02′12″L / 46.636666666667°V 3.0366666666667°L / 46.636666666667; 3.0366666666667Koordinatat: 46°38′12″V 3°02′12″L / 46.636666666667°V 3.0366666666667°L / 46.636666666667; 3.0366666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.24 km2
Popullsia 461 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03160
INSEE 03117


Franchesse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Franchesse ka një popullsi prej 461 banorë dhe sipërfaqe 40.24 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Franchesse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale