Francilly-Selency

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Francilly-Selency
Komunë
noform
Pamje nga Francilly-Selency
Vendndodhja
Francilly-Selency is located in Franca
Francilly-Selency
Francilly-Selency
49°51′10″V 3°13′25″L / 49.852777777778°V 3.2236111111111°L / 49.852777777778; 3.2236111111111Koordinatat: 49°51′10″V 3°13′25″L / 49.852777777778°V 3.2236111111111°L / 49.852777777778; 3.2236111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.43 km2
Popullsia 429 banorë
Dendësia 79 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02760
INSEE 02330


Francilly-Selency është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Francilly-Selency ka një popullsi prej 429 banorë dhe sipërfaqe 5.43 km², me një dendësi prej 79 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Francilly-Selency – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale