Frank Caliendo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Frank Caliendo
Frank Caliendo Jan 2019.jpg
Caliendo, 2019
Informacione personale
Ditëlindja 19 janar, 1974
Vendlindja Çikago, Illinois, U.S.

Franklin "Frank" Caliendo, Jr. lindi më 19 janar, 1974. Është një aktor dhe komedian amerikan.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.