Jump to content

Freestyle Script

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Freestyle Script
Freestyle Script Plain

Freestyle Script është shkronja (font), projektuar nga Martin Wait në 1981. Trashë version të Freestyle Script ishtë projektuar në 1986. Adobe, ITC, dhe Letraset janë krijuesit të Freestyle Script. Ka 4 versione: Regular, Bold, SH Reg Alt, and SB Reg Alt.[1]

Shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Freestyle Script Font Family". Fonts.com. Arkivuar nga origjinali më 25 dhjetor 2018. Marrë më 14 dhjetor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)