Fresno de Torote

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fresno de Torote
Komunë
noform
City hall.
Stema_figura
Vendndodhja
Fresno de Torote is located in Spanjë
Fresno de Torote
Fresno de Torote

Koordinatat: 40°35′24″V 3°24′46″P / 40.59000°V 3.41278°P / 40.59000; -3.41278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Cuenca del Henares
Kryetari i Bashkisë Mariano Blancos Martín
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.6 km2
Lartësia 639 m (m.n.d.)
Popullsia 2063 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Fresneros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28815
Koordinatat 40° 35′ 24″ Veri

3° 24′ 46″ Perëndim


Fresno de Torote është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca del Henares, të provincës Madrid, në Madrid. Fresno de Torote ka 2063 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]