Fressancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fressancourt
Komunë
noform
Pamje nga Fressancourt
Vendndodhja
Fressancourt is located in Franca
Fressancourt
Fressancourt
49°37′57″V 3°25′32″L / 49.6325°V 3.4255555555556°L / 49.6325; 3.4255555555556Koordinatat: 49°37′57″V 3°25′32″L / 49.6325°V 3.4255555555556°L / 49.6325; 3.4255555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.51 km2
Popullsia 204 banorë
Dendësia 81 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02800
INSEE 02335


Fressancourt është një Komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonin Hauts-de-France. Fressancourt ka një popullsi prej 204 banorë dhe sipërfaqe 2.51 km², me dendësi prej 81 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fressancourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale