Futurama: Into the Wild Green Yonder

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Futurama: Into the Wild Green Yonder (në gjuhën shqipe Futurama: Në Gjelbërimin e Egër të Largët) është filmi i katërt dhe i fundit Futurama, i cili përmbyll edhe sezonin e pestë të serialit. Filmi është nxjerrë në shitje vetëm në DVD dhe Blu-ray më 23 shkurt, 2009 dhe është paraqitur në televizionin Comedy Central më 30 gusht, 2009. [ref. 1] Filmi bazohet në historinë e Keeler dhe David X. Cohen me regjizurë Peter Avanzino.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Futurama: Bender's Big Score
  • Futurama: The Beast With A Billion Backs
  • Futurama: Bender’s Game

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

http://www.imdb.com/title/tt1054487/