Gërdanica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërdanicë
Грданица
Fshat
Vendndodhja
Gërdanicë is located in Serbia
Gërdanicë
Gërdanicë

Koordinatat: 43°7′44″V 21°56′27″L / 43.12889°V 21.94083°L / 43.12889; 21.94083

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 7′ 44″ Veri

21° 56′ 27″ Lindje

Gërdanicë (serbisht: Грданица/Grdanica) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]