Gërnçari (Kllokot)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërnçar
Fshat
Vendndodhja
Gërnçar is located in Kosova
Gërnçar
Gërnçar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kllokot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 583 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 38″ Veri

21° 24′ 59″ Lindje

Gërnçar është një vendbanim në komunën e Kllokotit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]