Galdames

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Galdames
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Galdames is located in Spanjë
Galdames
Galdames

Koordinatat: 43°15′18″V 3°5′47″P / 43.25500°V 3.09639°P / 43.25500; -3.09639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Enkarterri
Kryetari i Bashkisë Carlos Avellanal Villanueva
Partia EAJ-PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.36 km2
Lartësia 166 m (m.n.d.)
Popullsia 837 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit galdamestarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48191
Koordinatat 43° 15′ 18″ Veri

3° 5′ 47″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.galdames.org


Galdames është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Enkarterri, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Galdames ka 837 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.36 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]