Ganagobie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ganagobie
Komunë
noform
Pamje nga Ganagobie
Stema_figura
Vendndodhja
Ganagobie is located in Franca
Ganagobie
Ganagobie
44°00′32″V 5°54′59″L / 44.008888888889°V 5.9163888888889°L / 44.008888888889; 5.9163888888889Koordinatat: 44°00′32″V 5°54′59″L / 44.008888888889°V 5.9163888888889°L / 44.008888888889; 5.9163888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.5 km2
Popullsia 83 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04310
INSEE 04091


Ganagobie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Ganagobie ka një popullsi prej 83 banorë dhe sipërfaqe 10.5 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ganagobie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale