Gandesa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gandesa
Stema zyrtare e Gandesa
Popullsia
 • Gjithsej3.222

Gandesa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Alta, të provincës Tarragona, në Katalonia. Gandesa ka 3222 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gandesa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale