Gargantilla del Lozoya y Pinilla de Buitrago

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gargantilla del Lozoya y Pinilla de Buitrago
Komunë
Vendndodhja
Gargantilla del Lozoya y Pinilla de Buitrago is located in Spanjë
Gargantilla del Lozoya y Pinilla de Buitrago
Gargantilla del Lozoya y Pinilla de Buitrago

Koordinatat: 40°57′56″V 3°43′1″P / 40.96556°V 3.71694°P / 40.96556; -3.71694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1133 m (m.n.d.)
Popullsia 368 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 57′ 56″ Veri

3° 43′ 1″ Perëndim


Gargantilla del Lozoya y Pinilla de Buitrago është një komunëSpanjë, e vendosur në Madrid. Gargantilla del Lozoya y Pinilla de Buitrago ka 368 banorë (2013).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]