Gatim me kakao

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Kakao përzihet me sheqerin, hidhet pak ujë i vakët, përzihet që mos të bëhet kokrriza, pastaj shtohet pjesa tjetër e ujit dhe zihet. Shoqërohet me kek, biskota, etj. Për 1 lugë kafeje me kakao hidhen 2-3 lugë sheqer.