Gaucín

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gaucín
Komunë
noform
Stema_figuraEscudo de Gaucín.svg
Vendndodhja
Gaucín is located in Spanjë
Gaucín
Gaucín

Koordinatat: 36°31′V 5°19′P / 36.517°V 5.317°P / 36.517; -5.317

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 98 km2
Popullsia 2000 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Gaucín është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Málaga, në Andalusia. Gaucín ka 2000 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 98 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gaucín – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale