Express

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Gazeta Express)
Jump to navigation Jump to search
Gazeta Express
Gazeta Express Logo.png
LlojiGazetë ditore
FormatiTabloid
Pronar(ë)MediaWorks
BotuesiMediaWorks
RedaktorBerat Buzhala
Themeluar2005
SeliaPrishtinë
Faqja zyrtareOfficial website

MediaWorks është kompani e re mediale, e themeluar në vitin 2004, nga një grup redaktorësh dhe gazetarësh më në zë të Kosovës, me ndihmën e kompanisë IPKO.

Gazeta e përditshme Express, produkt kryesor i kompanisë MediaWorks, ka hyrë vrullshëm në diskursin publik në Kosovë, duke botuar artikuj relevantë, të hulumtuar mirë, dhe opinione autoritative.

Profesionalizmi i gazetës Express është vërejtur edhe jashtë Kosovës. Express është përmendur si burim kredibël i informatave gjatë raportimit të mediave botërore nga Kosova. New York Times, Time, The Economist, Associated Press, Reuters, etj, u janë referuar - dhe vazhdojnë t'ju referohen - artikujve dhe fotografive të botuara në këtë gazetë.

Stafi editorial i Express është i dedikuar të prodhojë një gazetë të përditshme me shtojca speciale, ashtu që lexuesve t'u sjellë përmbajtje relevante e cilësore, duke promovuar njëkohësisht një frymë të re profesionale në gazetari.

Ndryshe, ekipi redaktorial i Express përbëhet nga një grup profesionistësh me eksperiencë.


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Numra të gazetës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]