Jump to content

Gazeta e Pavarur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gazeta e pavarur
LlojiGazetë ditore
FormatiTabloid
Pronar(ë)Gazeta e Pavarur
BotuesiGazeta e Pavarur
Themeluar2019
Gjuhë(t)Shqip
Selia,
Faqja zyrtarewww.epavarur.com

"Gazeta e Pavarur" është gazetë e pavarur shqiptare. [1] Ajo është themeluar më datën 11 maj 2019, si gazetë lokale e qytetit të Shkupit.

Në fillim "Gazeta e Pavarur" botohej një herë në javë, me katër fletë, me një tirazh javor 2000 kopje... Më 21 gusht 2019 filloi të botohej dy herë në javë dhe konkretisht: çdo të martë dhe të premte, përsëri me katër fletë, ndërsa më 21 tetor 2019 "Gazeta e Pavarur" filloi botimin me 8 fletë.[2]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gazeta e Pavarur - Faqja zyrtare.