Geertruidenberg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Geertruidenberg (kthjellim).


Geertruidenberg
—  komuna  —
stema_figuraGeertruidenberg vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Raamsdonksveer
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°42′03″V 4°51′37″L / 51.700833°V 4.860277°L / 51.700833; 4.860277 (Geertruidenberg)Koordinatat: 51°42′03″V 4°51′37″L / 51.700833°V 4.860277°L / 51.700833; 4.860277 (Geertruidenberg)
Sipërfaqja 29,69 km2
Popullsia 21.104 banorë 2010
Dendësia 710,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0162
Kodi Postar 4930-4944
Kodi statistikor 0779
Raamsdonksveer is located in Hollandë
Raamsdonksveer
Raamsdonksveer
Geertruidenberg – harta_foto
www.geertruidenberg.nl

Geertruidenberg është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 29.69 km² dhe popullsi 21104 banorë[1]. Raamsdonksveer është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]