Jump to content

Genjiro Arato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Genjirō Arato (Japonisht: 荒戸 源次郎; 10 tetor 1946 – 7 nëntor 2016) ishte producent i filmit, regjisor dhe aktorë japonezë.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Producent[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Zigeunerweisen (1980)
 • Kagerō-za (1981)
 • Knockout (1989)
 • Tekken (1990)
 • Checkmate (1991)
 • Yumeji (1991)
 • The Operating Room (1992)
 • Tokarefu (1994)
 • The Whispering of the Gods (2005)

Regjisor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • The Girl of the Silence (1995)
 • Akame 48 Waterfalls (2003)
 • The Fallen Angel (2010)