Genki Haraguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Genki Haraguchi
Genki Haraguchi Japan 2018.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëGenki Haraguchi
Data e lindjes (1991-05-09) 9 Maj, 1991 (30 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualHertha
Numri24
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2014Urawa Reds
2014–Hertha
Ekipi kombëtar
2011–Japonia20(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Genki Haraguchi (lindur më 9 Maj 1991) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 20 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2011 1 0
2012 0 0
2013 2 0
2014 0 0
2015 8 1
2016 9 5
Gjithsej 20 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]