Gennetines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gennetines
Komunë
noform
Pamje nga Gennetines
Stema_figura
Vendndodhja
Gennetines is located in Franca
Gennetines
Gennetines
46°38′11″V 3°24′31″L / 46.636388888889°V 3.4086111111111°L / 46.636388888889; 3.4086111111111Koordinatat: 46°38′11″V 3°24′31″L / 46.636388888889°V 3.4086111111111°L / 46.636388888889; 3.4086111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.14 km2
Lartësia 247 m (m.n.d.)
Popullsia 681 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03400
INSEE 03121
Faqja Zyrtare http://mairie-gennetines.planet-allier.com


Gennetines është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Gennetines ka një popullsi prej 681 banorë dhe sipërfaqe 39.14 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gennetines – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale