Gernicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gernicourt
Komunë
noform
Pamje nga Gernicourt
Vendndodhja
Gernicourt is located in Franca
Gernicourt
Gernicourt
49°23′59″V 3°52′23″L / 49.399722222222°V 3.8730555555556°L / 49.399722222222; 3.8730555555556Koordinatat: 49°23′59″V 3°52′23″L / 49.399722222222°V 3.8730555555556°L / 49.399722222222; 3.8730555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.47 km2
Popullsia 47 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02344


Gernicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Gernicourt ka një popullsi prej 47 banorë dhe sipërfaqe 7.47 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gernicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale