Gex, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gex
Komunë
noform
Pamje nga Gex
Stema_figura
Vendndodhja
Gex is located in Franca
Gex
Gex
46°20′00″V 6°03′28″L / 46.333333333333°V 6.0577777777778°L / 46.333333333333; 6.0577777777778Koordinatat: 46°20′00″V 6°03′28″L / 46.333333333333°V 6.0577777777778°L / 46.333333333333; 6.0577777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.02 km2
Popullsia 10893 banorë
Dendësia 340 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01170
INSEE 01173


Gex është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Gex ka një popullsi prej 10893 banorë dhe sipërfaqe 32.02 km², me një dendësi prej 340 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]