Ghost Rider (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ghost Rider
GhostRiderBigPoster.jpg
Posteri teatral i Ghost Rider
Viti 2007
Regjia Mark Steven Johnson
Prodhimi Avi Arad
Steven Paul
Gary Foster
Skenari Mark Steven Johnson
Bazuar në {{{bazuar në}}}
Në rolet kryesore Nicolas Cage
Eva Mendes
Wes Bentley
Sam Elliott
Peter Fonda
Donal Logue
Muzika Christopher Young
Kinematografia Russell Boyd
John Wheeler
Montazhi
Studioja kinematografike {{{studio}}}
Shpërndarë nga Columbia Pictures
Data e daljes në kinema Flag of Australia.svg Flag of Serbia.svg 15 shkurt 2007
Flag of the United States.svg 16 shkurt 2007
Flag of South Korea.svg 12 prill 2007
Kohëzgjatja 114 min.
Shteti ShBA
Gjuha Anglisht
Vlerësimi {{{vlerësimi}}}
Buxheti {{{buxheti}}}
Fitimet {{{fitimet}}}
Paraprihet nga
Pasohet nga


Ghost Rider është një xhirim stripi amerikan nga regjisori Mark Steven Johnson që filloi shfaqjen ë shkurt 2007kinemat amerikane. Si bazë shërbej stripi me emrin të njëjtë Ghost Rider.

Aktorët dhe personazhet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.