Giancarlo Esposito

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Giancarlo Esposito
U lind nëGabim: Nevojitet datë e vlefshme lindjeje: viti, muaji, data
Copenhagen, Denmark
ProfesioniActor, Director
Vite aktiviteti1966–present
Bashkëshorti/jaJoy McManigal (1995–?; divorced)
Fëmijë4

Giancarlo Giuseppe Alessandro Esposito (Kopenhaga, 26 prill 1958) ësht një aktor dhe regjisor amerikane i njohur prinçipalisht për rolin e Gustavo Fryng në serialin amerikan Breaking Bad, dhe në spin-offit të ti Better Call Saul.

Jeta private[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 1995 ka qënë i martuar me Joy McManigal, me të cilën ka dhe 4 fëmi.

Filmografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]