Giessenlanden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Giessenlanden (kthjellim).


Giessenlanden
—  komuna  —
stema_figuraGiessenlanden vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Hoornaar
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°52′54″V 4°53′44″L / 51.88166°V 4.89555°L / 51.88166; 4.89555 (Giessenlanden)Koordinatat: 51°52′54″V 4°53′44″L / 51.88166°V 4.89555°L / 51.88166; 4.89555 (Giessenlanden)
Sipërfaqja 65,12 km2
Popullsia 14.439 banorë 2010
Dendësia 221,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0183, 0184
Kodi Postar 3380, 3381, 4209, 4220, 4221, 4223, 4225, 4240, 4241
Kodi statistikor 0689
Hoornaar is located in Hollandë
Hoornaar
Hoornaar
Giessenlanden – harta_foto
www.giessenlanden.nl

Giessenlanden është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 65.12 km² dhe popullsi 14439 banorë[1]. Hoornaar është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]