Giuseppe Favalli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Giuseppe Favalli
Reginaldo Favalli.jpg
Të dhënat personale
Data e lindjes (1972-01-08) 8 Janar 1972 (49 vjeç)
Vendi i lindjesOrzinuovi, Italia
Gjatësia1.82 m (6 ft 0 in)
PozicioniMbrojtës
Karriera në rini
1987–1988Cremonese
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988–1992Cremonese94(3)
1992–2004Lazio401(4)
2004–2006Internazionale49(0)
2006–2010Milan75(2)
Gjithsej619(9)
Ekipi kombëtar
1989Italia U-189(1)
1989–1994Italia U-2124(2)
1992Italia Olimpike6(0)
1994–2004Italia8(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 13 dhjetor 2009.
† Ndeshje (Gola).

Giuseppe Favalli lindi më 8 janar të vitit 1972Orzinuovi, provincë në Brescia, Itali, është futbollist italian i cili tani luan për AC Milan.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Favalli gjatë ndeshjes së UEFA Cup kundër Portsmouth më 27 nëntor 2008.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.