Giuseppe Meazza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Giuseppe Meazza u lind më 23 gusht 1910 dhe jetoi deri 21 gusht 1979, futbollist italian, golëshënues më spikatur në historinë e klubit Internazionale Milano.

Nga ai stadiumi i Interit e mban emrin - Stadion Giuseppe Meazza, i njohur si San Siro.