Gjøvik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë


Gjøvik
Stema zyrtare e Gjøvik
Popullsia
 • Gjithsej27.648
Faqja zyrtarewww.gjovik.kommune.no

Gjøvik është një komunëqarkun Oppland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 672 km² dhe popullsi 27648 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gjøvik – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]