Gjavati (Bogdancë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjavati (Bogdancë)
Fshat
noform
Vendndodhja
Gjavati (Bogdancë) is located in Maqedonia e Veriut
Gjavati (Bogdancë)
Gjavati (Bogdancë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Bogdancë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni juglindor
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1484
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 11′ 44″ Veri

22° 32′ 12″ Lindje

Popullsia 438 banorë (2002)