Gjekella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjekellë
Доња Рашица
Fshat
Vendndodhja
Gjekellë is located in Serbia
Gjekellë
Gjekellë

Koordinatat: 43°16′58″V 21°13′34″L / 43.28278°V 21.22611°L / 43.28278; 21.22611

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Bllacë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 16′ 58″ Veri

21° 13′ 34″ Lindje

Gjekellë (serbisht: Доња Рашица/Доња Рашица) është fshat në komunën e Bllacës, Serbi. Para 1955, fshati ishte i njohur në gjuhën serbe si Џукела/Džukela.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]