Gjeologjia historike

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Gjeologjia Historike është degë e gjeologjisë që studion historinë dhe ligjësitë e zhvillimit të Tokës nga çasti i formimit të kores së saj deri në gjendjen e sotme.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]