Gjilpërqyqja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gjilpërqyqja
Gjilpërqyqja
Gjilpërqyqja
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Geraniales
Familja: Geraniaceae
Grupi: Erodium
Erodium cicutarium

Gjilpërqyqja ( lat. Erodium cicutarium L. ) e njohur edhe si:- sqepçofka është bimë barishtore një deri dy vjeqare dhe hynë në familjen Geraniaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjilpërqyqja në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Geraniaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale