Gjuha berbe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Gjuha berbe
Filogjeneza

Gjuha Berbe ()- flitet nga banoret e Afrikës Veriore.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]