Gjurgjeviku i Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjurgjevik i Vogël
Elezaj
Fshat
Vendndodhja
Gjurgjevik i Vogël is located in Kosova
Gjurgjevik i Vogël
Gjurgjevik i Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 42″ Veri

20° 35′ 25″ Lindje

Gjurgjevik i Vogël është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Elezaj.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]