Gli anni più belli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë


Gli anni più belli
Arkivi i filmit
[[Figura:|300px]]
Origjinali Gli anni più belli
Vendi i prodhimit Itali
Viti i prodhimit 2020
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 129 Min.
Gjuha origjinale Italisht
Ekipi realizues
Regjia Gabriele Muccino
Skenari Gabriele Muccino, Paolo Costella
Muzika e filmit Nicola Piovani
Prodhuesi i filmit: Marco Belardi, Paolo Del Brocco, Raffaella Leone
Aktorë kryesorë
Piefrancesco Favino
Micaela Ramazzotti
Kim Rossi Stuart
Claudio Santamaria
Aktorët tjerë
Emma Marrone[1]
Nicoletta Romanoff


Vitet më të bukura (Italisht: Gli anni più belli) është film shqiptaro-italian i vitit 2020 me regji të Gabriele Muccino.[2]

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Regjisori Gabriele Muccino gërsheton historinë e katër miqve (Giulio, Gemma, Paolo dhe Riccardo), kujtime të rinisë së tyre në Romë nga vitet '80 e deri më sot.[3]

Aktorët dhe rolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ «I Migliori Anni»: il nuovo film di Gabriele Muccino (con Emma Marrone)
  2. ^ Gli Anni più Belli
  3. ^ Gli anni più belli: ecco il trailer ufficiale del nuovo film di Gabriele Muccino

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]