Gobustan (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gobustan (kthjellim)


Gobustan
Gobustan
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Daglig-Shirvan
Kryeqëndra Gobustan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.370 km2
Popullsia 41.100 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 30 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Gobustan – harta_foto

Gobustan (Gjuha azere: Gobustan) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Daglig-Shirvan në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 41100 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1370 km².[1] Gobustan është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)