Godanca e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Godanci i Poshtëm)
Shko te: navigacion, kërko


Godanca e Poshtem
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Kosova
Komuna Shtime
Rajoni Ferizaj
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)


Godanci i Poshtëm është një vendbanim në komunën e Shtimës, Kosovë.

  • Fshati Godanc i Poshtëm është ne veri te Shtime, banorët e fshatit kryesisht mirren me bujqësi dhe pak blegëtori dhe pëmtari. Ka mbi 1500 banorë, Shkolla fillore ''Hasan Prishtina'', Qendra e mjekësore familjare, Xhamia fillim të fshatit.
  • Territori është kryesisht i rrafësht, pak ka pjesë kodrinore malor.
  • Përafersish i ka 500 Hektar tokë bujqësore dhe e kualiteti të lartë.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]