Goes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Goes (kthjellim).


Goes
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Goes.svg
Pamje nga Goes

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Kryeqëndra Goes
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°30′00″V 3°53′00″L / 51.5°V 3.8833°L / 51.5; 3.8833 (Goes)Koordinatat: 51°30′00″V 3°53′00″L / 51.5°V 3.8833°L / 51.5; 3.8833 (Goes)
Sipërfaqja 102,09 km2
Popullsia 36.816 banorë 2011
Dendësia 360,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0113
Kodi Postar 4460-4483
Kodi statistikor 0664
Vendndodhja
Goes is located in Hollandë
Goes
Goes
Goes – harta_foto
www.goes.nl

Goes është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 102.09 km² dhe popullsi 36816 banorë[1]. Goes është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Zelanda