Goku (futbollistë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Goku
Të dhënat personale
Emri i plotëFrancisco Javier Martín Medina
Data e lindjes1 prill 1990
Vendi i lindjesAlmuñécar, Sapnjë
Gjatësia1,71 m (5 ft 7+12 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualSD Formentera
Karriera në rini
Poli Ejido
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2010Poli Ejido B6(0)
2010Cádiz B3(0)
2010Los Marinos5(1)
2010–2013Granada B57(4)
2011Granada1(0)
2011–2012Burgos (huazim)13(0)
2012Alcalá (huazim)1(0)
2013Murcia B10(0)
2013–2015Almuñécar56(6)
2015–2016Comarca Mármol30(0)
2016–SD Formentera
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Francisco Javier Martín Medina (lindi më 1 prill 1990), i njohur zakonisht si Goku, është futbollistë spanjollë i cili luan për SD Formentera si mesfushor.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në verën e vitit 2010, Goku u bashkua në ekipin rezervë, Granada CF B në ligën e ulët. Ai e bëri debutimin e parë në skuadrën e parë më 4 qershor të vitit të ardhshëm, duke luajtur pjesën e dytë si zëvendësues për Abel Gómez kundër Recreativo de Huelva në kampionatin e Segunda División.[1]

Në gusht 2011, Goku u dërgua si huazim në ekipin Burgos CF.[2] Ai më pas u bashkua RSD Alcalá më 1 shkurt 2012 në një marrëveshje të përkohshme, pasi u vlerësua si e tepërt ndaj kërkesave të klubit të tij të mëparshëm.[3]

Goku u kthye në Rojiblancos në korrik 2012, dhe më pas vazhdoi kontratën e tij për një sezon të mëtejshëm.[4] He signed for Real Murcia Imperial in June 2013, but rescinded his link in November[5] dhe menjëherë u bashkua AD Almuñécar 77.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]