Golemi, Shkodër

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Golemi i Shkodrës)
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Shih: Golem (kthjellim).
Golemi
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Shkodrës
Rrethi: Rrethi i Shkodrës
Komuna: Komuna Rrethinat
Targat e automjeteve: SH
Përdorimi i stampës

Golemi është një fshatkomunën Rrethinatrrethin e ShkodrësShqipërisë.

Sipërfaqja e ti është 0,5 km², është vend bujqësor. Laget nga Liqeni i Shkodrës dhe lumi Kir në perëndim kalon rruga nacionale.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]