Golpe bajo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"Golpe bajo" (sq. Goditje e pabesë) është telenovelë meksikane e vitit 2000.

E transmetuar për herë të parë në Meksiko me 19 qershor 2000.

Regjizorë : Javier Díaz Dueñas dhe José Rendón

Shkrimtarë : Verónica Suárez

Interpretojnë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lucia Mendez ... Silvana Bernal

Salvador Pineda ... Andrés Carranza

Rogelio Guerra ... Leonardo Prado

Javier Gomez ... Rodrigo Prado

Sergio Kleiner ... Gonzalo Montaño

Alejandra Maldonado ... Nancy de Prado

Ximena Rubio ... Gina Carranza

Margarita Isabel ... Eugenia Bernal

Ernesto Faxas ... César Antúnez

José Sefami ... José