Gorga, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gorga, Spain
Carrer major
Carrer major
Stema zyrtare e Gorga, Spain
Popullsia
 • Total261
Demonym(s)Gorguero, gorguera

Gorga, Spain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Gorga, Spain ka 261 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.11 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]